Karanfil Şömen Örtü

karanfilsomenortu

Şömen örtünün karşılıklı kenarlarına çapraz olarak gelincik desenini kanaviçe olarak işleyin. Sayılabilir keten kumaşı tercih edin. Kumaşınız sayılamıyorsa kanaviçe bezi kullanın. Devamını Oku »

Boncuklu Kanaviçe Örtü

boncuklukanavice

Kare kumaşın 4 köşesine kanaviçe bezini yerleştirip kanaviçe örneğini küçük kesme boncuklarla işleyin. Örnek bittikten sonra kanaviçe bezini sökerek çıkartın. İşlemede naylon iplik kullanın. Örtünün çevresine bir sıra boncuk işleyerek bitirin. Devamını Oku »

Yumuşacık Boğazlı Kazak

bogazliorgukazak

İp: 400 gr Şiş: 7 numara Beden: 38 Ön ve arkaya 70 ilmekle başlayın. Düz örgü örün. Kol kesimi yapmadan devam edin. 56 cm sonra ön yaka oyuntusu için ilmekleri ortadan ayırarak önce 6 ilmek kesin. Daha sonra gidiş ve dönüşte 1’er ilmek eksilterek örün. Omuzlarda 20’şer ilmek kalacak şekilde ön yaka oyuntusunu yapın. Kazak boyu 62 cm olacak şekilde ... Devamını Oku »

Kareli Dantel Modeli

karelidantelmodeli

Kumaş,ve dantel güzelliğini masa örtünüzde yaşayın. 20 x 20 cm boyutundaki nakışlı kumaşın çevresine fisto yapın. Daha sonra ince kenar danteli ile etrafını dönüp 22 x 22 cm boyutunda istediğiniz sayıda hazırlayın. Dantel olan kare parçaya 10 cm zincir çekip ortadan başlayın. 15 delikli 15 sıra tırabzan yapın. Çevresine zincir üstü sıkiğneden sonra 3 yapraklı yoncalarla dönün. Yoncaların çevresine zincir ... Devamını Oku »

Gelincik ve Kırmızı Gül

gelincik

En ve boy iplikleri sayılabilen kumaşı istediğiniz uzunlukta dikdörtgen olarak kenarlarını kıvırıp hazırlayın. Karşılıklı köşelerine Kahverengi, turuncu, sarı ve yeşilin tonları ile kanaviçe tekniğini uygulayarak işleyin. İplikleri sayılabilen keten kumaşı dikdörtgen olarak hazırlayın. Bir köşesine büyük gülü, diğer köşesine küçük gülleri kanaviçe olarak işleyin. Ara bağlantı yollarını kahverengi ve yeşil renk ile işleyin. Devamını Oku »

Beyaz Gül

beyazgul

Örtüye ortadan başlayın. Zincir çekip dört trabzan yaparak kare şeklinde birleştirin. Çevresine “K” larla dönün. Sekiz sıra sonra, dört kenarına güllerle devam edin. Gül ve yaprakların bitiminden sonra iki sıra trabzanın üzerine çevresini dilimli olarak tamamlayın. Devamını Oku »

Harika Örgü Bolero

orgubolero

Önlere 49 ilmekle başlayın. 2 sıra düz örün. 3. sırada ilmekleri ortalayarak 23 ilmek düz örün. Sol şişteki 3 ilmeği toplayıp şişten çıkarmadan içinden 1 düz, 1 ters, 1 düz ilmek alın. Diğer 23 ilmeği düz örün. Arka sıraları ters örün. Her sırada ortadaki ajurdan sağa ve sola yaparak devam edin. Şişteki ilmekler ajur olarak tamamlanınca 3 sıra devam edin. ... Devamını Oku »

Bluz ve Yelek Modelleri

kisakollukazak

İp: 400 gr Şiş: 5 numara Beden: 38 Ön ve arkaya 90 ilmekle başlayın. 2 ilmek düz, 2 ilmek ters olarak 8 sıra (6 cm) lastik örün. Üzerine düz örgü olarak 30 cm örün. Kolu 2-1-1 kesin. Her sırada her iki taraftan 1’er ilmek eksilterek devam edin. Yakada 42 ilmek kalacak şekilde yarım reglân yaparak bitirin. Kollara 54 ilmekle başlayın. ... Devamını Oku »

Fantazi Bluz ve Örgü Kazak Modelleri

fantazibluz

İp:250 gr. Tığ: 1 numara Şiş: 4,5 numara Beden: 38 Fantazi bluza yaka kısmından başlayın. 38 cm. zincir çekin. Zincir üzerine tığa bir dolayıp iki defada çekerek 6 direkli 9 adet yol yapın. Her yolun aralarınadn artırarak devam edin. Daire olacak şekilde devam edin. Kol açıklığını bırakarak bele 10cm genişliğinde bir ters bir düz yastik örüp bitirin. İp: 400 gr ... Devamını Oku »

Scroll To Top