Artık İplerden Boğazlı Hırka

artik iplerden hirka Artık İplerden Boğazlı Hırka

Toplam İp: 550 şiş: 7-8 numara Beden: 38

Hırka için evde bulunan ipliklerinizi değerlendirin. Arkaya 52 ilmekle yeşil renk ile başlayın. 3 sıra haraşo örün. Üzerine 24 ilmek bordo, 9 ilmek yeşil ve 19 ilmek sarı renk ile düz, ters ve pirinç örgü ile devam edin. Çeşitli şekiller olacak şekilde evinizde bulunan aynı kalınlıktaki yünlerle her renkte düz, ters, pirinç örerek devam edin. 60 cm sonra kolu 2-1 kesin. Her sırada 1’er ilmek eksilterek reglan kesim yapın. Arka yakada 16 ilmek kalacak şekilde bitirin. Önlere 16 ilmekle başlayın. Çeşitli renklerle iplikleri arkadan kaydırarak ters, düz ya da pirinç örgü devam ederken ön ortasından her sırada 1’er ilmek artırarak etek ucundaki yuvarlaklığı yapın. 28 ilmek olunca artırma işlemini yapmadan devam edin. Kolu 2-1 kesin. Her sırada 1’er ilmek eksilterek reglan kesim yapın. Yaka oyuntusunu kestikten sonra önleri bitirin. Kollara 40 ilmekle başlayın.

10 cm yeşil ile ters örün. Üzerine çeşitli renklerle devam edin. Kolu truvakar (kısa) yapın. 25 cm sonra kolu 2-1 kesin. Reglan kesim olarak devam edin. Kol üstünde 12 ilmek kalacak şekilde bitirin. Ön ortasına yeşil renk bant örerek dikin. Ön, arka ve kolları dikip boyun çevresinden ilmek alıp 18 cm ters örgü yaka örüp içe çevirerek dikin.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top