Kategori Arşivi: Hırka

Haber Aboneliği

Cepli Uzun Hırka

cepliuzunhirka

İp: 8 adet 100 gr yumak Şiş: 7 Numara Beden: 38 Arkaya 60 ilmekle başlayın. 2 Sıra 2 düz, 2 ters lastik örün üzerine 9 ilmek ters 7 ilmek düz, 7 ilmek ters, 7 düz, 7 ters, 7 düz, 7 ters, 9 ilmek düz örün. Arka sıraları terse terse ters düze düz örün. 2 sıra bu şeklide devam edin. 3 sırada ... Devamını Oku »

Haraşo Hırka Yapımı

harasohirkayapimi

Haraşo Hırka Yapımı Merhabalar Bugün sizlerle örmesi biraz zahmetli olan haraşo hırka modelini anlatacağım. Öncelikle bilmeyenler için biraz ön bilgi vereyim. Haraşo örgü diğer örgü çeşitlerine göre biraz daha zor ve masraflıdır. Sebebi ise düz örgünün 2 sırasına denk gelmesi sebebi ile ip sarfiyatı fazla olur. Buna değer çünkü hem görünüm olarak şık durur hemde daha kalın ve yumuşak bir ... Devamını Oku »

Upuzun Hırka Modeli

upuzunhirka

Upuzun Hırka Modeli Örgü modelleri içerisin yapmaktan en çok hoşlandığım tür hırkalardır. Bazen o kadar hoşuma gidiyor ki hiç üzerimden çıkarmak istemiyorum. Bu yüzden sizlerle yine bir hırka modeli paylaşacağım.  Bu modele bayılacağınızdan eminim. Uzun hırka modellerini her zaman sevmişimdir. Hem soğuk kış aylarında sizi sıcacık tutar. Hem vücudunuz her tarafını şık bir şekilde örter. Mağazalarda o kadar pahalı ki ... Devamını Oku »

Kısakollu Hırka Modelleri

kiasakolluhirka

Kısakollu Hırka Modelleri Bu yazımda sizlerle kısakollu hırka modeli örneklerini paylaşmak istiyorum. Sözü fazla uzatmadan modellere geçelim bakalım. İp: 4 adet 100 gr’lık yumak Şiş: 5 numara Beden:38 Önlere 46 ilmekle başlayın. 4 sıra 4 ters bir düz lastik örün. Üzerine düz örgü devam edin. 35cm sonra yaka için iki sırada birer ilmek eksilterek V şeklinde kesin. Yaka kesiminden 5cm ... Devamını Oku »

Örgü Hırka Modeli

orguyelek

Örgü Hırka Modeli  Malum kış ayı iyice yaklaştı. Kış aylarının en sevdiğim giysilerinden biri ise örgü hırkalardır. Hemen hemen herşeyin üstüne rahatlıkla giyebileceğiniz örgü hırkalar kıyafetinizle çok şık bir kombinasyon oluştuyor. Bu yüzden sizlerle çok sevdiğim bir örgü hırka modelini paylaşmak istiyorum. Bu hırka biraz süslü olduğu için özellikle alacalı ip tercih ettim ama siz isterseniz daha sade bir renk ... Devamını Oku »

Yakalı Cepli Hırka

İp: 700 gr Şiş: 7 numara Beden:38 Arkaya 70 ilmekle başlayın. 1 sıra lastik örgüden sonra pirinç örgüyle devam edin. Kolu 3-2-1-1 kesin. Yaka oyuntusundan sonra omuzları keserek bitirin. Önlere 40 ilmekle başlayın. 1 düz, 1 ters 1 sıra lastik örün. Üzerine pirinç örgü devam edin. 16 cm sonra ön ortasında 14 ilmekten sonra 14 ilmeği cep açıklığı için kesin. ... Devamını Oku »

Bebek Örgü Örnekleri

Bebek Örgü Örnekleri İp: 150 gr Şiş: 3 numara Yaş: 1-1,5 Tuluma paçalardan başlayın. 38 ilmekle 6 sıra haraşo örün. Üzerine beyaz ile 4 sıra düz örün. Kırmızı renge geçerek her iki yandan eşit aralıklarla 1’er ilmek olmak üzere ağ kısmına gelinceye kadar 5’er ilmek artırın. İkinci paçayı da aynı şekilde örün. Başlangıçtan 20 cm sonra iki paçayı ağ kısmından ... Devamını Oku »

Spor Örgü Modeli

Kalın İp: 400 gr Şiş: 7 numara Beden: 38 Arkaya 46 ilmekle başlayın. 2 düz, 1  ters olarak 3 sıra lastik örün. | Üzerine düz örgü devam edin. 34 cm sonra her iki tarafta 3 düz ilmeğin iç tarafından her sırada | 1 ’er ilmek olmak üzere 4’er ilmek ] eksiltin. Arka yaka oyuntusundan sonra omuzları kesin. Önlere 27 ilmekle ... Devamını Oku »

Kapşonlu Cepli Hırka

İp: 500 gr Şiş:5 numara Beden: 38   Arkaya 70 ilmekle başlayın. Ters örgü olarak 24 cm örün. Üzerine 2 düz, 2 ters 8 cm lastik devam edin. Tekrar ters örün. Kolu 3-2-1 kesin. Arka yaka oyuntusunu yaparak omuzları kapatın.Önlere 48 ilmekle başlayın. Ön ortasında 6 ilmeği 1 düz, 1 ters; diğer ilmekleri ters olarak 24 cm örün. Üzerine 2 ... Devamını Oku »

Hırka Modeli

5 İp: 300 gr. Tığ: 1 numara Beden: 38 Hırkayı 7 x 7 cm boyutunda motiflerle yapın. Beden genişliğinize göre motifleri birleştirin. Önlere 3, arkaya 6 motifi sıralayın. 7 sıra devam edin. Ön ortalarına yaka açıklığı için 6 sıra yapın. Kollara 4 motif ile başlayın. 5 sıra sonra kol altını genişletmek için 1 ’er motif ekleyip 2 sıra daha devam ... Devamını Oku »

Scroll To Top